Підручники для школи

Теплицька ОТГ. Відділ освіти Теплицької сільської ради

  
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Положення про дистанційне навчання   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0703-13#Text
Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти   http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE35224.html
Посібник із методичними рекомендаціями для початкової, основної та старшої шкіл щодо дистанційного навчання https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/GRYF_Metodychni_rekomendatsii-_dystantsiy-na_osvita_razvoroty.pdf
Рекомендації уповноваженного Верховної Ради України з прав людини щодо захисту персональних даних під час дистанційного надання освітніх послуг    https://drive.google.com/file/d/1bbo8LzXMKQRugWdzM23n92GIo4DgztQy/view

 

                                                                                                                                                                "Школа з собою"    https://mon.gov.ua/ua/news/ukrayinskij-onlajn-zaklad-shkola-z-soboyu-proponuye-poslugi-uchnyam-ta-batkam

 

 

 

ШКІЛЬНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ 

 

 

- Навчання учнів за Єдиним розкладом на платформі Всеукраїнська школа онлайн https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad
- доступ до навчальних матеріалів 1-11 класів безкоштовно: від дистанційної школи «Центр освіти «Оптіма» (https://optima.school/free-education). Потрібно зареєструватися, вказати свою електронну пошту, і на неї приходить посилання та пароль для входу.
- освітня ініціатива для учнів початкової та середньої школи України: від школи Базис (https://vb.me/school_info) разом з Viber-спільнотою Школа.інфо
- онлайн-навчання для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять в Zооm: від Академії Сучасної Освіти А+ (https://aplus.ua/).
- дистанційна школа 5-11 класи: від JAMM School (https://jammschool.com.ua/)
- участь в живих уроках, навчальні матеріали за весь рік, додаткові активності для діток від ThinkGlobal. Слідкуйте за розкладом (https://www.facebook.com/ThinkGlobalUA).
(https://www.facebook.com/ThinkGlobalUA)екстернат-платформу ALTERRA ONLINE EXTERNAT (https://www.facebook.com/alterraschool1) дає доступ до матеріалів та тестів.
- безкоштовні щоденні зустрічі онлайн з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів та інше. Розклад оновлюється кожного дня на сторінці і Telegram-каналі @OkStudy127
- безкоштовна серія онлайн майстер-класів (https://od.itstep.org/) і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: - безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct.
- безкоштовна реєстрація на онлайн уроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом від наукового ліцею Клима Чурюмова (https://bit.ly/3hCf6dm).
- вільний доступ до повного пакету "Слухач" (1-11 класи) для самонавчання – повна шкільна програма від Центру Дистанційної Освіти "Джерело" (https://cdo.org.ua/reg/).
- мережа навчальних закладів М`Аndryk International School (https://m-andryk.com.ua) запрошує учнів 1-8 класів до БЕЗКОШТОВНИХ онлайн-уроків. Розклад і підключення: https://docs.google.com/.../1Bk8gD.../edit...
- уроки в запису та онлайн. Тут (https://bit.ly/3sFkZg5) можна зареєструватися, а тут (https://www.eduforsafety.com.ua/) знайти уроки українською, англійською та російською мовами. Проєкт School Navigator.
- пізнавальні онлайн-зустрічі від ГО "Смарт Освіта" для дітей та підлітків. Щодня оновлений розклад (https://nus.org.ua/). Заповніть анкету (https://bit.ly/34aOXzh), щоб приєднатися.
- Видавництво Ранок БЕЗКОШТОВНО надає дитячі книги в електронному форматі https://bit.ly/35pwNKw
- Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до аудіо- та електронних книжок в мобільному додатку https://bit.ly/3CcZG92
- Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із вчителями https://bit.ly/3sDR87P
- MEGOGO відкрили безкоштовний доступ до мультиків, фільмів та аудіоказок https://bit.ly/35KLwjg

 

 

ДИСТАНЦІЙНІ ШКОЛИ ТА НАВЧАЛЬНІ ПЛАТФОРМИ НАДАЮТЬ БЕЗКОШТОВНИЙ ДОСТУП ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

 

Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.

Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.

Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів.

Академія сучасної освіти «А+» сотворила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.

Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.

Дистанційна школа «Optima School» відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації всі бажаючі отримають посилання та паролі для входу.

Платформа сучасної освіти «ThinkGlobal Online» доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Слідкуйте за розкладом.

Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.

«Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів. Подробиці тут.

Освітня платформа «OkStudy» розпочала безоплатні та щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі.

Комп‘ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями слідкуйте на сайті.

Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.

Центр дистанційної освіти «Джерело» надасть вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання. Реєстрація за посиланням.

Проєкт «School Navigator» надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут.

Математична онлайн-платформа «GIOS» відкрила безкоштовне підключення до платформи, реєстрація за посиланням.

Науково-дослідницька школа «Базис» спільно з Viber-спільнотою «Школа_інфо» проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України. 

Приватні заклади освіти відгукнулися і надали безкоштовний доступ до своїх онлайн-ресурсів усім бажаючим отримувати знання.
1. Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів: https://lms.e-school.net.ua/
2. Офіційний сайт КЗВО «Академія неперервної освіти Одеської обласної ради», розділ «Школа в цифровому світі». https://itschool.odessaedu.net/uk/site/index.html
3.Сайт: https://zno.osvita.ua/зробив безкоштовним свій сервіс для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Відтепер усі користувачі мають змогу без обмежень опрацьовувати коментарі-пояснення до завдань з усіх основних предметів.
4. Освітній портал ( велика кількість розробок уроків 1-11 класи): https://urok-ua.com
5.Освітній портал ( велика кількість розробок уроків, позакласних заходів, статей педагогічної тематики): https://naurok.com.ua
6. Навчальні ресурси на українському сервері у відкритому доступі! Наш партнер Mozaik Education надає підтримку Україні (Український сервер ua.mozaweb.com— у відкритому доступі! (edpro.ua):
7.Сайт Одеського ліцею з початковою школою та гімназією «Школа мрії», що містить безкоштовні онлайн заняття та курси: посилання на реєстрацію для такого навчання:https://www.dreamschool.com.ua/form
Контактна особа: Нікіточкін Дмитро, телефон, телеграм +380937743366.
8.Авторська школа математики В’ячеслава Ярмака «Learnayzer»:
9. Казки (аудіо) українською мовою: АУДІОКАЗКИ українською мовою ОНЛАЙН безкоштовно (svitkazok.in.ua)
10. Науковий дитячий канал «Цікава наука»: https://www.youtube.com/c/cikavanauka
11. Портал розвитку дитини (з цікавими практичними завданнями): https://childdevelop.com.ua
12. Приватний заклад загальної середньої освіти «Центр освіти «Глобал»: реєстрація на безкоштовне навчання за посиланням
 

 

 

 

Як зробити онлайн-навчання цікавим та ефективним

     Докладніше на сайті НУШ

 


ДОБІРКА МАТЕРІАЛІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ:

1. Як технічно організувати дистанційне навчання – покрокова інструкція http://bit.ly/33LwF2M 

2. Як вони це роблять. Вчительки початкової, базової та старшої шкіл про організацію оцінювання і дистанційного навчання http://bit.ly/3anfc37
3. Матеріали та інструменти для дистанційного навчання від фінського проєкту (+приклад онлайн-уроку) http://bit.ly/2JKxoIt, http://bit.ly/2Vtmayx, http://bit.ly/2VUEOzC, http://bit.ly/2ZfRtiz
4. Як працювати в Google-клас: покрокова інструкція http://bit.ly/3bGXNms
5. Як використовувати YouTube у дистанційному навчанні http://bit.ly/39O51Uh
6. Дистанційне навчання в 3-4 класах: інструкції, приклади уроків та комунікації з батьками http://bit.ly/2yz4d8Z

7. 10 ЛАЙФХАКІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ і порада батькам – вчителька математики про дистанційне навчання http://bit.ly/2VdGDWP

8. Як організувати дистанційне навчання для дітей з ООП. Досвід вчителів http://bit.ly/3a5Odbi
9. Працювати з класом онлайн. Як гімназія “Очаг” навчає дистанційно http://bit.ly/3egl2pz
10. Як розробити дистанційний урок для 1-2 класів – інструкція від вчительки http://bit.ly/2yvy3ez
11. Простою мовою: які рекомендації щодо дистанційного навчання дає латвійське міністерство освіти своїм учителям http://bit.ly/2KaVlIX
12. Як організувати дистанційне навчання: досвід директорів шкіл https://bit.ly/34UOQ6V
13. Практики та підходи до дистанційного навчання – рекомендації для вчителів http://bit.ly/2YaInDB
14. Як сільська школа використовує власну онлайн-платформу (і як це зробити іншим закладам) http://bit.ly/2SkkFki
15. Трудове і фізкультура онлайн – як учителі проводять уроки на відстані http://bit.ly/3aWrCyz

16. Дистанційне навчання: як зацікавити учнів – поради від учительки  http://bit.ly/2WoaCMi

17. Найважливіше – підтримка. Як дистанційно навчаються старші школярі у Фінляндії http://bit.ly/3nj9aHN
18. Як поєднати дистанційне навчання з інклюзивним http://bit.ly/2xSuoYd
19. Як створити ефективний контент уроків української для формувального оцінювання – лайфхаки від вчительки  http://bit.ly/2zNU8pc
20. Освіта може стати більш суспільною справою, а не просто послугою. Засновник PISA про школи після пандемії http://bit.ly/2AiOJ9T
21. Уроки карантину. Що радять директори шкіл http://bit.ly/3dOPSoC
22. Уроки карантину: що радять учителі http://bit.ly/3cU2Y2H
23. Коли освіта в пріоритеті. Як школи і батьки співпрацювали дистанційно http://bit.ly/3hooW10

24. Онлайн-навчання для дітей з ООП – як зробити його доступнішим http://bit.ly/37A636N

25. Змішане навчання. Як вчителі працюють і офлайн, і онлайн http://bit.ly/3d7chxS
26. Недистанційна освіта під час карантину: 10 фактів про те, як в Індії учні навчають учнів http://bit.ly/32lVXF5
27. Навчання в зимовий локдаун: що рекомендує Київ своїм закладам освіти http://bit.ly/38RzClo
28. Як учителю створити презентацію до уроку – відеоінструкція http://bit.ly/39dzdde

 

 

 


 


Добірка матеріалів щодо організації дистанційного навчання від НУШ:

 

1.Технічні особливості організації дистанційного навчання: https://youtu.be/f3PtgVbpCT8
 
2. Розробка дистанційного уроку для 1-2 класів: https://youtu.be/_ED-nzE5UhU
 
3. Особливості дистанційного навчання дітей з ООП: https://youtu.be/HTunncZbvko
 
4. Огляд практик дистанційного навчання: https://youtu.be/aDZH4Ue-gCM
 
5. Географія – навчаємо дистанційно: https://youtu.be/rborkuhniJ0
 
6. Ефективний контент на уроках української мови та літератури для здійснення формувального оцінювання: https://youtu.be/Vcf5SN6RVgw
 
7. Організація дистанційного навчання: як вчителю створити свій YouTube-канал: https://youtu.be/MYl8QXCTXxk
 
8. Як організувати дистанційне навчання у старшій школі: https://youtu.be/hgs03aw8neI
 
9. Як використовувати Discord у дистанційному навчанні - замінити кілька сервісів одним: https://youtu.be/KQsckewqvJ4
 
10. Як легко та ефективно завершити рік дистанційно за допомогою Classtime: https://youtu.be/bfCblPQO-Uc